חיפוש
  • אלון בירן

זוגיות וכסף. בואו נדבר על זה

עודכן ב: אוג 10

זוגיות זה דבר נפלא, איך אומרים, לא טוב האדם לבדו. זה בהחלט נכון, אבל גם החיים בזוגיות מציבים לפנינו אתגרים לא קטנים. הרי מהי זוגיות?


שני אנשים שבחרו זה בזו והחליטו לחיות את חייהם יחד, ועכשיו הם צריכים להתנהל יחדיו ולהחליט כיצד יראו חייהם, כאשר אחד האתגרים הגדולים ביותר הן ההחלטות הקשורות לכסף.


כסף הוא נושא חשוב מאוד המשפיע בצורה משמעותית על הזוגיות, על התא המשפחתי ועל האווירה הכללית בבית. לכל אחד מבני הזוג יש סדרי עדיפויות, ערכים, רצונות ורגשות, וויתור עליהם יכול לגרום למתח, תסכול וכעס. לכן לא מפתיע (אבל מצער מאוד) שהסיבה העיקרית לגירושין היא הנושא הכלכלי.


הפתרון הפשוט הוא לקיים זוגיות פיננסית בריאה, וזה לא קשה בכלל.


להחליט לעשות את השינוי - ביחד

קבלו החלטה משותפת לשנות את הגישה שלכם לכסף, או ליתר דיוק, להיות פתוחים לשינוי בהתנהלות הכלכלית שלכם.


שתפו את מה שמזמן רציתם להגיד

ספרו לבן או בת הזוג על הרצונות והחלומות שלכם, וגם על החששות שלכם. שימו הכל על השולחן כדי שתוכלו בסופו של דבר לתת להם מענה, גם אם לא עכשיו ומיד.


הזיזו את הקווים האדומים

חשבו יחד על הדברים החשובים לכם ותהיו פתוחים לשינויים, גם לדברים שעד עכשיו היו טאבו אצלכם, כמו קוסמטיקאית פעמיים בחודש, לצאת לבלות פעם בשבוע, לעשות קעקוע שרצית לעשות מגיל 16.

חשבו על הכל והגדירו מחדש את הגבולות. החלטות שתקבלו היום הן לרוב הפיכות ותוכלו לבחון להחזירן בהמשך.


הגדירו מטרות והחליטו החלטות ביחד

דברו באווירה חיובית מכילה ומקדמת, וחשבו יחד לאן אתם רוצים להגיע בכל תחום ובכל נושא והחליטו איך מגיעים לשם בהתחשב במאזן הכלכלי שלכם.

הקפידו לתת מענה אופטימלי לצרכים הזוגיים שלכם אבל גם לאפשר לכל אחד מכם מקום משלו להתפתחות אישית ולצרכים אישיים. זכרו שאתם לא רק זוג, אתם גם שתי ישויות עצמאיות עם רצונות ומטרות משלהן, ובזוגיות בריאה חייבים לתת לזה מקום מיוחד.


מאמרים נוספים בנושא:

דמי כיס לילדים. בלי מילה על מספרים. ביחד או לחוד, האם כדאי לכם לאחד חשבונות בנק?

15 צפיות