חיפוש
  • אלון בירן

ניהול תקציב משפחתי

עודכן ב: 18 נוב 2020

משקי בית רבים נפגעו כלכלית בתקופת הקורונה. חוסר הוודאות הכלכלית עדיין כאן וכדי להחליט באיזה אופן נכון לנו להתארגן מחדש, אנחנו נדרשים לבחון את המצב הכלכלי הקיים שלנו ומתוך כך לתכנן את התקציב המשפחתי העתידי.ניהול תקציב למשפחה - איך עושים את זה נכון?


נתחו את החשבון שלכם כחלק מניהול תקציב משפחתי

עיברו על חשבונות הבנק ועל כלל כרטיסי האשראי שברשותכם ונתחו את ההוצאות בהתאם לקטגוריות השונות. היות והחודשים האחרונים אינם מייצגים מצב שגרה נכון לכם לנתח תקופה ממושכת יותר. אתם תקבלו תמונה ברורה יותר

  • הבינו את המספרים שלכם. את ההוצאות הקבועות (כמו ארנונה, ביטוחים, ותקשורת) וההוצאות המשתנות (כמו דלק, בילויים ומתנות).

  • זהו שם את דפוסי ההתנהגות שלכם

  • אפיינו תקציב חדש מותאם לתקופת המשבר. עשו זאת תוך תעדוף הוצאות ומענה להחזרי החובות השוטפים.


בצעו יחד חשיבה מחודשת על כלל ההוצאות שלכם ועל מה שנדרש מכם לבצע כדי לייצר איזון

אם התקציב החדש שיצרתם מאפשר לכם להתמודד עם החזרי החובות כרגיל – המשיכו לשלם אותם. אם יש צורך, תוכלו להשתמש גם בכלים שהבנק מאפשר כמו ריכוז חובות או הקפאת הלוואות.


שנו התנהלות

סגלו התנהגות תומכת כזו שתסייע לכם לעמוד בתקציבים שהגדרתם, מומלץ להשתמש בחלק מהסעיפים במזומן, כאלו שהם גמישים יותר ומועדים לפורענות ללא תקצוב כמו במקרה של בילויים למשל. בסעיפים יציבים כמו דלק וסופר השתמשו באשראי.


בצעו בקרות

לבקרה חודשית יש יכולת למפות ולזהות במיידי הוצאות חריגות ולאפיין התנהגות. כדי להצליח במשימת ניהול תקציב למשפחה - סגלו לעצמכם דייט חודשי בו אתם מסכמים את מה שהיה ומבצעים התאמות ככל שנדרש. העבודה הזוגית והמחוייבות המשפחתית תסייע לכם לעמוד במטרות שהצבתם.


במידה ואתם מיישמים את צעדים אלו ועדיין מתקשים להגיע לאיזון, ייתכן ופנייה אל יועץ לכלכלת המשפחה תהיה הצעד הנכון עבורכם.


עוד דברים שיכולים לעניין אתכם:

- דמי כיס לילדים

50 צפיות